Szybka Forsa

Szykamy szybkiego i taniego kredytu

rss

Kiedy warto wziąć pożyczkę?

Każdy z nas doskonale wie o tym, że biorąc jakikolwiek kredyt czy pożyczając pieniądze musimy je spłacić. Każdy z nas również doskonale zna przysłowie „Dobry zwyczaj nie pożyczaj” jednak nie zawsze możemy sobie pozwolić na spokojne Zycie bez kredytów. Musimy pamiętać również o tym, że pożyczając pieniądze od banku jesteśmy zobowiązani spłacić znacznie więcej niż pożyczyliśmy ponieważ jesteśmy również zobowiązani do spłaty odsetek.

A zatem kredytu nie warto brać kiedy go nie potrzebujemy i powinniśmy dokładnie przemyśleć czy inwestycja którą chcemy zrealizować za te pieniądze jest faktycznie dla nas czymś ważnym i potrzebnym. Jak się okazuje dla wielu wcale nie jest to takie oczywiste. Polacy często zadłużają się bezmyślnie, a często też nadmiernie, biorąc kredyt na coś bez czego tak naprawdę można żyć. Nie oznacza to jednak że każde wzięcie kredytu jest nieopłacalne i bezmyślne, kredyt wzięty na dobrze przemyślany cel może zupełnie odmienić nasze życie.

Płacimy za czas

Zapewne nie jednokrotnie zastanawialiśmy się nad tym ile kosztuje kredyt i co wchodzi w jego skład. Otóż na cenę zaciągniętego kredytu wchodzą odsetki, prowizje, a często również dodatkowe ubezpieczenia. Tak naprawdę wszystkie te dodatkowe koszty spłacamy za „czas” czyli innymi słowy za to że dostajemy określoną sumę potrzebnych nam pieniędzy teraz i nie musimy sami prze wiele lat ich okładać i oszczędzać. Płacimy tak naprawdę za to że nie musimy czekać kilku lat, tylko możemy zrealizować dana inwestycje już teraz.

Kiedy powinniśmy wziąć kredyt

Prawdę mówiąc najlepiej za wszelka cenę unikać zaciągania kredytu. Jednak w wielu wypadkach nie ma innej możliwości, ale mimo wszystko warto spróbować. Pożyczka jest dobrym rozwiązaniem dla nas kiedy chcemy zrealizować inwestycję, a pieniądze są nam potrzebne teraz i nie jesteśmy w stanie czekać aż będziemy mogli zrobić to z własnych środków. Jedną z najbardziej uzasadnionych sytuacji jest zakup mieszkania lub budowa domu. Jeżeli nie mamy gdzie mieszkać w zasadzie nie mamy na co czekać jedynym rozwiązaniem jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego, bo wiadomo, że potrzeby mieszkaniowe sa na pierwszym miejscu. Czekając aż nazbieramy na mieszkanie i kupimy je z własnych środków często może okazać się że będzie to dopiero na emeryturze. Decyzję o kupnie mieszkania podejmujemy tez w momencie kiedy chcemy wziąć ślub czy powiększyć rodzinę. Wówczas również nie ma na co czekać ponieważ mogło by to nastąpić dopiero na emeryturze.

  • admin | 14, Lut, 2017 |