Szybka Forsa

Szykamy szybkiego i taniego kredytu

rss

Główne zalety kredytu gotówkowego

Dobra forma zadłużenia to zaleta dla każdego gospodarstwa domowego. Kredytobiorca celuje w kredyt tani, wypłacany na zasadzie minimum formalności, bez większych problemów w monitorowaniu wiarygodności. Kredyt gotówkowy to jedna z najciekawszych kategorii zadłużenia w przestrzeni krajowej. W artykule poznasz kluczowe zalety kredytu gotówkowego wraz z krótką charakterystyką.

Podstawowe zasady

Kredyt gotówkowy to pożyczka konsumencka, krótkoterminowa. Kredyt i pożyczka w tym przypadku to pojęcia zamienne, chociaż teoretyczne kredyt wydaje się na konkretny cel, a pożyczka nie wymaga takiego potwierdzenia. Na krajowym rynku przyjmuje się, że kredyt gotówkowy to domena banków komercyjnych, a pożyczki krótkoterminowe (chwilówki) to kategoria dedykowana firmom pożyczkowym. W każdym razie między pojęciami można płynnie przechodzić. Jedna z najważniejszych zalet kredytu gotówkowego to dostępność nawet przy ograniczonej zdolności kredytowej. Kredytobiorca może, ale nie musi kredyt gotówkowy zabezpieczyć hipoteką. Najczęściej jednak stosuje się standardowy weksel in blanco, czy ubezpieczenie. Kredyt gotówkowy zabezpiecza solidnie klient o słabej zdolności kredytowej. W kredycie gotówkowym możesz dopasować kwotę idealnie pod strukturę dochodów i wydatków budżetu domowego. Jeżeli masz słabą zdolność kredytową wystarczy manipulować kwotą kredytu i porównywać oferty w wielu instytucjach. Dzięki temu wynegocjujesz idealne warunki. W firmach pożyczkowych dochodzi do rozwoju wielu ciekawych promocji na czele z pożyczkami za zero złotych przy pierwszym zaciągnięciu. W takiej promocji spłacasz jedynie kapitał początkowy i po prostu nawiązujesz pozytywne relacje z kredytodawcą.

Szybka analiza klienta

Badanie zdolności kredytowej to czynność zautomatyzowana. Wiarygodność potwierdzasz przelewem na odpowiedni rachunek, przedstawiasz dane z dowodu osobistego, a proces weryfikacji kończy się po godzinie, czasami krócej w zależności od profilu instytucji. W wyspecjalizowanych firmach pożyczkowych analiza wiarygodności klienta trwa nawet 15 – 20 minut. Często można spotkać kredyty gotówkowe bez żadnych zabezpieczeń. Wystarczy, że charakteryzujesz się dobrą zdolnością kredytową, a wtedy otrzymujesz pieniądze naprawdę szybko. Kredyty gotówkowe to jeden z najlepiej rozwiniętych segmentów w branży, a zatem masz z czego wybierać. Porównanie kredytów gotówkowych jest znacznie prostsze, dzięki wskaźnikowi rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania. Ten wskaźnik występuje w ustawie o kredycie konsumenckim. Każdy bank i firma pożyczkowa podaje RRSO zgodnie z normami prawnymi na życzenie klienta.

Im więcej zarabiasz, tym więcej dostajesz

Zalety kredytu gotówkowego to ponadto ograniczenie kosztów pozaodsetkowych zgodnie z normami ustawy antylichwiarskiej, a także powiązanie pożyczki z wysokością dochodów. Im więcej zarabiasz, tym więcej kredytu gotówkowego otrzymasz, co stanowi niezłą alternatywę dla zwykłego oszczędzania.

  • admin | 29, Cze, 2017 |