Szybka Forsa

Szykamy szybkiego i taniego kredytu

rss

Kredyty gotówkowe – co powinniśmy o nich wiedzieć?

Kredyty gotówkowe to jedna z najczęściej wykorzystywanych przez nas opcji w przypadku, gdy szybko potrzebujemy gotówki. Banki oferują takie rozwiązanie, pożyczając pieniądze na określony przez klienta cel w zależności od konkretnych potrzeb i wymagań danego pożyczkobiorcy. Kredyty takie udzielane są na przeróżnych zasadach dostosowanych do szczególnych przypadków. Takie rozwiązanie z pewnością jest dobrym wyjściem dla tych, którzy chcą mieć pewne środki finansowe, a boją się zadłużać wśród znajomych bądź rodziny. Banki są instytucjami bezpiecznymi i pożyczą nam pieniądze tylko wtedy, gdy mają pewność, że będziemy w stanie później takie zobowiązanie spłacić w sprzyjający i jak najbardziej optymalny dla nas sposób. Zacznijmy jednak od początku, zdobądź więcej wiedzy na Kredytomania.

Jak wziąć kredyt?

Aby wziąć kredyt gotówkowy, najlepiej jest udać się do interesującej nas placówki bankowej. Odpowiednio wykwalifikowani specjaliści odpowiedzą na wszystkie nurtujące nas pytania oraz pomogą dobrać najbardziej korzystne dla naszej sytuacji rozwiązanie. Jeśli jesteśmy już z pełni zdecydowani na zaciągnięcie kredytu, będziemy potrzebować kilku dokumentów takich jak:

1. dokument potwierdzający naszą tożsamość (np. dowód osobisty);

2. dokument potwierdzający nasze dochody (np. zaświadczenie o naszych dochodach, a w przypadku rencistów, czy emerytów – odcinek emerytury albo renty; ważne jest, by zaświadczenia te były aktualne).

Poza wyżej wymienionymi dokumentami potrzebne będą również inne, jednak o tym zostaniemy poinformowani przez pracownika banku w odpowiednim momencie. Ilość wymaganych dokumentów zależeć może głównie od wysokości ewentualnego kredytu i czasu, w którym chcielibyśmy go spłacić. W przypadku większych kwot, bardzo często wymaga się zgody współmałżonka na kredyt. Należy również nadmienić, że, niejednokrotnie, zaciągnięcie kredytu wspólnie z małżonkiem może okazać się korzystniejsze niż gdybyśmy brali ten kredyt sami. Biorąc kredyt wraz ze współmałżonkiem, mamy większą szansę na lepsze warunki, ponieważ bank ma wtedy zapewnienie ze strony dwóch osób, a nie jednej. To odgrywa dużą rolę szczególnie w przypadku pożyczek opiewających na większe kwoty.

W przypadku osób, które prowadzą działalność gospodarczą banki wymagają nieco innych dokumentów. Takie osoby winny przedstawić:

1. dokumenty rejestrowe firmy (np. pit, regon);

2. dokumenty potwierdzające przychody firmy (np. oświadczenie o dochodach firmy, zaświadczenie z Urzędu Skarbowego).

Czasem bank wymaga także innych poświadczeń, jednak o tym również jesteśmy szczegółowo informowani.

Zazwyczaj już w momencie złożenia przez nas wniosku kredytowego jesteśmy wstępnie informowani przez bank o naszej zdolności kredytowej i jeśli taką posiadamy, możemy poprosić pracownika banku o symulację i przedstawienie nam ewentualnego harmonogramu spłat. Ponadto powinniśmy zostać poinformowani o wszystkich informacjach dodatkowych, tj. prowizja pobierana przez bank, wysokość oprocentowania itp. Ważne jest również ubezpieczenie kredytu, w przypadku gdybyśmy przykładowo stracili zatrudnienie lub zachorowali i nie byli w stanie spłacać zaciągniętych przez nas zobowiązań. Ważna jest także możliwość nadpłacania rat kredytu i fakt jak wpływałoby to na wysokość naszych rat, harmonogram spłat oraz szybkość całkowitego spłacenia naszego kredytu. Musimy być świadomi wszystkich „kruczków” i szczegółów. Dopiero wtedy możemy spokojnie i z czystym sumieniem zadecydować, czy takie warunki nam odpowiadają.

  • admin | 11, Sty, 2018 |