Szybka Forsa

Szykamy szybkiego i taniego kredytu

rss

Kredyt gotówkowy z korzyściami

Jeśli w naszym domowym budżecie brakuje środków na potrzebne wydatki, zwłaszcza te większe, mamy do wyboru oszczędzanie, aż uzbiera się potrzebna kwota albo tez pożyczenie pieniędzy. W przypadku tej drugiej opcji do popularnych rozwiązań należy zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Jest to oczywiście rozwiązanie droższe od oszczędzania, ponieważ trzeba doliczyć koszty dodatkowe, przede wszystkim odsetki. Jednak dzięki temu możemy wydatki realizować w krótkim czasie, co ma znaczenie zwłaszcza w przypadku tych pilniejszych wydatków. Kredyt gotówkowy jest dość uniwersalny, jeśli chodzi o cel na jaki można go wykorzystać. Może to być bowiem praktycznie dowolny cel konsumpcyjny. Wejdź poszukać najlepsze oprocentowanie www.kredyty-gotowkowe.portalbankowy.info tam na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Koszty kredytu gotówkowego to przede wszystkim jego oprocentowanie. Na nie zaś składa się wysokość stóp procentowych oraz prowizja dla banku. Możemy wyróżnić oprocentowanie stałe oraz zmienne. W przypadku tego pierwszego jego wartość, która została ustalona na początku umowy obowiązuje przez cały czas spłaty. Z kolei przy oprocentowaniu zmiennym jego wartość w trakcie spłaty kredytu może się zmieniać, jeśli nastąpią zmiany wysokości stóp procentowych. Przez to zaś w przypadku podwyżki stóp za nasz kredyt zapłacimy więcej, zaś przy obniżce mniej. Oprócz oprocentowania na koszty kredytu wpływ ma również wysokość pozostałych kosztów, związanych chociażby z prowizjami, czy obsługą kredytu. Dodatkowe koszty uwzględnia wraz z oprocentowaniem wskaźnik RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania.

Przy zaciąganiu kredytu nie można oczywiście zapomnieć o warunkach, na jakich będziemy mogli go spłacać. Mniejsza ilość większych rat to oczywiście krótszy czas spłaty kredytu, ale większe miesięczne obciążenie kosztami rat i na odwrót. Wybór pod tym względem będzie więc zależał od osobistych preferencji i możliwości kredytobiorcy. Dość ciekawie prezentuje się opcja rat malejących. W tego typu rozwiązaniu odsetki naliczane są od kapitału pozostającego do spłaty. Początkowo, kiedy zostaje do spłacenia cała kwota lub spora jej część, raty będą dość wysokie. Z kolei w trakcie spłaty kredytu, kiedy coraz mniejsza będzie kwota pozostała do spłacenia, również raty będą coraz niższe. Ogólnie warunki spłaty coraz częściej mogą być indywidualnie dostosowywane nie tylko pod kątem ilości i wielkości rat, ale również okresem, kiedy będziemy spłacać, przerwami w spłacie itp. Możliwość takiego elastycznego dopasowania tychże warunków pozwala na uzyskanie optymalnego dla kredytobiorcy rozwiązania, co znacznie wpłynie na komfort spłaty.

  • admin | 24, Gru, 2015 |