Szybka Forsa

Szykamy szybkiego i taniego kredytu

rss

Pożyczki niezabezpieczone vs zabezpieczone

W tym artykule znajdziesz podstawowe informacje o osobistych pożyczkach, które, mam nadzieję, pozwolą ci dokonać najlepszego wyboru w twojej sytuacji.

Co to jest pożyczka osobista?

Pożyczki osobiste są dość prostymi produktami finansowymi. Pożyczka osobista to miejsce, w którym pożyczasz określoną kwotę pieniędzy, zwykle od instytucji finansowej, a następnie spłacasz dług wraz z odsetkami za równe płatności w uzgodnionym terminie.

Pożyczki osobiste oferują ogólne korzyści wynikające z bycia tańszymi od najbliższej alternatywy (karty kredytowe), a także ze względu na przemyślane dyscypliny harmonogramu spłat. Wiele pożyczek osobistych umożliwia kredytobiorcy dokonywanie dodatkowych spłat. Każda złotówka, którą spłacisz powyżej wymaganej spłaty, skraca długość pożyczki, a tym samym także ogólny koszt.

Istnieją dwa różne rodzaje pożyczek osobistych, które można zaciągnąć. Mogą być zabezpieczone lub niezabezpieczone.

Rodzaje pożyczek osobistych: niezabezpieczone vs zabezpieczone

Zabezpieczone pożyczki osobiste wykorzystują aktywa do zabezpieczenia pożyczki, takie jak np. samochód. Aktywa te są następnie wykorzystywane jako rodzaj zabezpieczenia przed długiem. Pożyczone pieniądze można z reguły wykorzystać do wszelkich celów, takich jak konsolidacja długów, remonty domów, opłaty szkolne, opłacenie urlopu lub zakup samochodu - mimo to najpierw sprawdź u pożyczkodawcy czy nie ma jakichś ograniczeń. Jeśli nie jesteś w stanie spłacić pożyczki, pożyczkodawca może sprzedać twój przedmiot zabezpieczenia.

Niezabezpieczone pożyczki osobiste tak się nazywają, ponieważ pożyczkodawca nie wymaga zabezpieczenia długu. Pożyczka jest nadal uzależniona od możliwości jej spłaty, a jeśli nie jesteś w stanie tego zrobić, pożyczkodawca może skierować cię do sądu. Oprocentowanie pożyczek niezabezpieczonych jest wyższe niż średnie zabezpieczone pożyczki osobiste, co odzwierciedla wyższe ryzyko utraty pieniędzy dla pożyczkodawcy.

Ubiegając się o pożyczkę osobistą, bez względu na to czy jest ona zabezpieczona lub niezabezpieczona, należy zawsze sprawdzić następujące informacje u pożyczkodawcy.

Ile wynosi stopa oprocentowania pożyczki prywatnej?

Zwykle stopy procentowe od pożyczek osobistych wahają się od niskiego 6,28% do wysokiego 22,99% w przypadku niezabezpieczonej pożyczki osobistej, a niskie w wysokości 4,53% do wysokości 19,49% w przypadku zabezpieczonej pożyczki osobistej.

W jaki sposób mogę się kwalifikować do niższej stopy kredytu dla osób prywatnych?

Opłacane oprocentowanie zależeć będzie częściowo od oceny zdolności kredytowej. Jeśli twoja ocena zdolności kredytowej jest zbyt niska, może się okazać, że pożyczkodawca odrzuci wniosek o pożyczkę. Aby temu zapobiec, należy uzyskać kopię pliku kredytowego i sprawdzić, czy nie ma żadnych nieprzyjemnych niespodzianek. Możesz zamówić darmową kopię swojej wiarygodności kredytowej z wielu źródeł.

Czy są jakieś opłaty aplikacyjne lub bieżące za tę osobistą pożyczkę?

Wiele pożyczek osobistych ma zarówno opłatę za wniosek, jak i opłatę bieżącą. Niektóre mogą również pobierać opłatę za wcześniejszą spłatę!

Czy stopa oprocentowania kredytu prywatnego jest stała czy zmienna?

Pożyczka osobista o stałym oprocentowaniu oznacza, że stopa procentowa jest stała przez cały okres trwania pożyczki. Zmienna stopa procentowa oznacza, że oprocentowanie Twojej pożyczki może się zmienić w dowolnym momencie.

Wybór stałej stopy procentowej lub skorzystania z opcji zmiennej jest znowu całkowicie osobisty. Ustalenie stopy procentowej daje pewność, że spłaty pozostaną niezmienione przez cały okres trwania pożyczki. Jest to bufor przeciw rosnącym stawkom.

  • admin | 2, Mar, 2018 |

Kredyty gotówkowe – co powinniśmy o nich wiedzieć?

Kredyty gotówkowe to jedna z najczęściej wykorzystywanych przez nas opcji w przypadku, gdy szybko potrzebujemy gotówki. Banki oferują takie rozwiązanie, pożyczając pieniądze na określony przez klienta cel w zależności od konkretnych potrzeb i wymagań danego pożyczkobiorcy. Kredyty takie udzielane są na przeróżnych zasadach dostosowanych do szczególnych przypadków. Takie rozwiązanie z pewnością jest dobrym wyjściem dla tych, którzy chcą mieć pewne środki finansowe, a boją się zadłużać wśród znajomych bądź rodziny. Banki są instytucjami bezpiecznymi i pożyczą nam pieniądze tylko wtedy, gdy mają pewność, że będziemy w stanie później takie zobowiązanie spłacić w sprzyjający i jak najbardziej optymalny dla nas sposób. Zacznijmy jednak od początku, zdobądź więcej wiedzy na Kredytomania.

Jak wziąć kredyt?

Aby wziąć kredyt gotówkowy, najlepiej jest udać się do interesującej nas placówki bankowej. Odpowiednio wykwalifikowani specjaliści odpowiedzą na wszystkie nurtujące nas pytania oraz pomogą dobrać najbardziej korzystne dla naszej sytuacji rozwiązanie. Jeśli jesteśmy już z pełni zdecydowani na zaciągnięcie kredytu, będziemy potrzebować kilku dokumentów takich jak:

1. dokument potwierdzający naszą tożsamość (np. dowód osobisty);

2. dokument potwierdzający nasze dochody (np. zaświadczenie o naszych dochodach, a w przypadku rencistów, czy emerytów – odcinek emerytury albo renty; ważne jest, by zaświadczenia te były aktualne).

Poza wyżej wymienionymi dokumentami potrzebne będą również inne, jednak o tym zostaniemy poinformowani przez pracownika banku w odpowiednim momencie. Ilość wymaganych dokumentów zależeć może głównie od wysokości ewentualnego kredytu i czasu, w którym chcielibyśmy go spłacić. W przypadku większych kwot, bardzo często wymaga się zgody współmałżonka na kredyt. Należy również nadmienić, że, niejednokrotnie, zaciągnięcie kredytu wspólnie z małżonkiem może okazać się korzystniejsze niż gdybyśmy brali ten kredyt sami. Biorąc kredyt wraz ze współmałżonkiem, mamy większą szansę na lepsze warunki, ponieważ bank ma wtedy zapewnienie ze strony dwóch osób, a nie jednej. To odgrywa dużą rolę szczególnie w przypadku pożyczek opiewających na większe kwoty.

W przypadku osób, które prowadzą działalność gospodarczą banki wymagają nieco innych dokumentów. Takie osoby winny przedstawić:

1. dokumenty rejestrowe firmy (np. pit, regon);

2. dokumenty potwierdzające przychody firmy (np. oświadczenie o dochodach firmy, zaświadczenie z Urzędu Skarbowego).

Czasem bank wymaga także innych poświadczeń, jednak o tym również jesteśmy szczegółowo informowani.

Zazwyczaj już w momencie złożenia przez nas wniosku kredytowego jesteśmy wstępnie informowani przez bank o naszej zdolności kredytowej i jeśli taką posiadamy, możemy poprosić pracownika banku o symulację i przedstawienie nam ewentualnego harmonogramu spłat. Ponadto powinniśmy zostać poinformowani o wszystkich informacjach dodatkowych, tj. prowizja pobierana przez bank, wysokość oprocentowania itp. Ważne jest również ubezpieczenie kredytu, w przypadku gdybyśmy przykładowo stracili zatrudnienie lub zachorowali i nie byli w stanie spłacać zaciągniętych przez nas zobowiązań. Ważna jest także możliwość nadpłacania rat kredytu i fakt jak wpływałoby to na wysokość naszych rat, harmonogram spłat oraz szybkość całkowitego spłacenia naszego kredytu. Musimy być świadomi wszystkich „kruczków” i szczegółów. Dopiero wtedy możemy spokojnie i z czystym sumieniem zadecydować, czy takie warunki nam odpowiadają.

  • admin | 11, Sty, 2018 |