Szybka Forsa

Szykamy szybkiego i taniego kredytu

rss

Pożyczki niezabezpieczone vs zabezpieczone

W tym artykule znajdziesz podstawowe informacje o osobistych pożyczkach, które, mam nadzieję, pozwolą ci dokonać najlepszego wyboru w twojej sytuacji.

Co to jest pożyczka osobista?

Pożyczki osobiste są dość prostymi produktami finansowymi. Pożyczka osobista to miejsce, w którym pożyczasz określoną kwotę pieniędzy, zwykle od instytucji finansowej, a następnie spłacasz dług wraz z odsetkami za równe płatności w uzgodnionym terminie.

Pożyczki osobiste oferują ogólne korzyści wynikające z bycia tańszymi od najbliższej alternatywy (karty kredytowe), a także ze względu na przemyślane dyscypliny harmonogramu spłat. Wiele pożyczek osobistych umożliwia kredytobiorcy dokonywanie dodatkowych spłat. Każda złotówka, którą spłacisz powyżej wymaganej spłaty, skraca długość pożyczki, a tym samym także ogólny koszt.

Istnieją dwa różne rodzaje pożyczek osobistych, które można zaciągnąć. Mogą być zabezpieczone lub niezabezpieczone.

Rodzaje pożyczek osobistych: niezabezpieczone vs zabezpieczone

Zabezpieczone pożyczki osobiste wykorzystują aktywa do zabezpieczenia pożyczki, takie jak np. samochód. Aktywa te są następnie wykorzystywane jako rodzaj zabezpieczenia przed długiem. Pożyczone pieniądze można z reguły wykorzystać do wszelkich celów, takich jak konsolidacja długów, remonty domów, opłaty szkolne, opłacenie urlopu lub zakup samochodu - mimo to najpierw sprawdź u pożyczkodawcy czy nie ma jakichś ograniczeń. Jeśli nie jesteś w stanie spłacić pożyczki, pożyczkodawca może sprzedać twój przedmiot zabezpieczenia.

Niezabezpieczone pożyczki osobiste tak się nazywają, ponieważ pożyczkodawca nie wymaga zabezpieczenia długu. Pożyczka jest nadal uzależniona od możliwości jej spłaty, a jeśli nie jesteś w stanie tego zrobić, pożyczkodawca może skierować cię do sądu. Oprocentowanie pożyczek niezabezpieczonych jest wyższe niż średnie zabezpieczone pożyczki osobiste, co odzwierciedla wyższe ryzyko utraty pieniędzy dla pożyczkodawcy.

Ubiegając się o pożyczkę osobistą, bez względu na to czy jest ona zabezpieczona lub niezabezpieczona, należy zawsze sprawdzić następujące informacje u pożyczkodawcy.

Ile wynosi stopa oprocentowania pożyczki prywatnej?

Zwykle stopy procentowe od pożyczek osobistych wahają się od niskiego 6,28% do wysokiego 22,99% w przypadku niezabezpieczonej pożyczki osobistej, a niskie w wysokości 4,53% do wysokości 19,49% w przypadku zabezpieczonej pożyczki osobistej.

W jaki sposób mogę się kwalifikować do niższej stopy kredytu dla osób prywatnych?

Opłacane oprocentowanie zależeć będzie częściowo od oceny zdolności kredytowej. Jeśli twoja ocena zdolności kredytowej jest zbyt niska, może się okazać, że pożyczkodawca odrzuci wniosek o pożyczkę. Aby temu zapobiec, należy uzyskać kopię pliku kredytowego i sprawdzić, czy nie ma żadnych nieprzyjemnych niespodzianek. Możesz zamówić darmową kopię swojej wiarygodności kredytowej z wielu źródeł.

Czy są jakieś opłaty aplikacyjne lub bieżące za tę osobistą pożyczkę?

Wiele pożyczek osobistych ma zarówno opłatę za wniosek, jak i opłatę bieżącą. Niektóre mogą również pobierać opłatę za wcześniejszą spłatę!

Czy stopa oprocentowania kredytu prywatnego jest stała czy zmienna?

Pożyczka osobista o stałym oprocentowaniu oznacza, że stopa procentowa jest stała przez cały okres trwania pożyczki. Zmienna stopa procentowa oznacza, że oprocentowanie Twojej pożyczki może się zmienić w dowolnym momencie.

Wybór stałej stopy procentowej lub skorzystania z opcji zmiennej jest znowu całkowicie osobisty. Ustalenie stopy procentowej daje pewność, że spłaty pozostaną niezmienione przez cały okres trwania pożyczki. Jest to bufor przeciw rosnącym stawkom.

  • admin | 2, Mar, 2018 |