Szybka Forsa

Szykamy szybkiego i taniego kredytu

rss

Kredyt bez zaświadczeń – jak to funkcjonuje?

Kredyt bez zaświadczeń jest prostym i łatwo dostępnym sposobem na zdobycie dodatkowej gotówki, z którego bardzo chętnie korzystają kredytobiorcy ze względu na szybkość pozyskania i nieskomplikowane procedury. Tę formę kredytowania stosuje wiele banków, aczkolwiek nie dla wszystkich jest ona dostępna na takich samych warunkach. Otrzymanie kredytu bez zaświadczeń nie oznacza pominięcia wszystkich formalności, a jedynie ich uproszczenie i to nie dla wszystkich, o szczegółach przeczytasz na 17 Banków.

Kto nie otrzyma lub otrzyma, ale na gorszych warunkach?

Przede wszystkim będą to osoby, które bank negatywnie zweryfikuje pod kątek zdolności i wiarygodności kredytowej. W zależności od sytuacji mogą one otrzymać odmowę udzielenia kredytu lub propozycję kredytową na gorszych warunkach. Propozycja taka może zawierać na przykład wymóg dołączenia poręczyciela, ubezpieczenia kredytu, lub być obarczona wyższą prowizją. Osoby widniejące w BIK, KRD, ERIFF, lub BIG mają znikome, a w zasadzie żadne szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku o kredyt.

Jaka wysokość bez dokumentowania dochodu?

Udzielając takiego kredytu bank, zamiast żądać od nas zaświadczenia od pracodawcy o zarobkach zastępuje je oświadczeniem, które składamy w formie pisemnej.

W świetle prawa oświadczenie te ma identyczną moc prawną co zaświadczenia, dlatego też nie ma różnicy w wysokości kredytu między standardową procedurą z zaświadczeniami a uproszczoną bez nich.

Twoje oświadczenie zostanie sprawdzone

Jak już wyżej wspomnieliśmy, biorąc kredyt bez zaświadczeń, jako formę potwierdzania dochodu bank uznaje nasze oświadczenie. Myli się jednak tek, kto myśli, że zdoła w ten sposób podnieść sobie zdolność kredytową, oświadczając dochód wyższy nie ten, który faktycznie uzyskuje. Bank zawsze weryfikuje złożone przez nas oświadczenie, potwierdzając je telefonicznie u pracodawcy, najczęściej z działem księgowości. Do kwestii potwierdzania oświadczeń banki podchodzą selektywnie, gdyż jest to ich prawem nie obowiązkiem i części z nich nie potwierdzają, ale te kwestie pozostawimy wewnętrznym zasadom banków.

Kredyt na oświadczenie kiedyś, a teraz

Kiedy banki wprowadziły do sprzedaży kredyty gotówkowe bez zaświadczeń, były one propozycją dedykowaną wyłącznie dla Klientów danego banku. Osoby takie musiały mieć w danym banku konto, z którego aktywnie korzystały albo przynajmniej kartę kredytową z doskonałą historią spłat. Obecnie sporo się zmieniło w tej materii i z ofert na oświadczenie mogą korzystać również Klienci zewnętrzni, którzy oczywiście spełnią standardy banku.

Gdzie otrzymać?

Kredyty bez zaświadczeń dostępne są w odmiennych wariantach praktycznie we wszystkich bankach. Wybór instytucji kredytującej jest ważny ze względu na cenę i szybkość dostępu do środków i zależy od naszego indywidualnego wyboru.

  • admin | 9, Lis, 2018 |