Szybka Forsa

Szykamy szybkiego i taniego kredytu

rss

Formalności związane z kredytem samochodowym

Każdy z nas szanuje swój czas, także podczas poszukiwania odpowiedniego kredytu samochodowego. Jak się okazuje kredyt samochodowy jest łatwiej i szybciej otrzymać niż inny produkt bankowy tego typu. Najpotrzebniejszymi dokumentami do ubiegania się o kredyt samochodowy są: dowód osobisty, zaświadczenie o dochodach oraz potwierdzenie comiesięcznych wpływów na rachunek bankowy, który posiadamy. Ponadto w banku musimy również przedłożyć stosowne dokumenty, które posłużą do identyfikacji kupowanego pojazdu mechanicznego, zobacz pomocne wskazówki na www.17bankow.com.

Jeśli zdecydujemy się na zakup na kredyt nowego samochodu w banku będziemy musieli przedstawić fakturę VAT, którą otrzymamy od dealera. Jeśli zaś zdecydujemy się na zakup samochodu używanego musimy w banku przedstawić kartę pojazdu, dowód rejestracyjny, a także zaświadczenie z sądu o braku wpisu pojazdu w rejestrze zastawów. Konieczna też będzie umowa kupna-sprzedaży pojazdu lub faktura (w zależności od tego, co da nam sprzedawca pojazdu). Jeśli kupowany na kredyt pojazd mechaniczny sprowadzony jest zza granicy niezbędne też będą przetłumaczone dokumenty przez tłumacza przysięgłego.

To jeszcze nie koniec formalności. W momencie podpisania umowy kredytowej będzie trzeba załatwić formalności związane z zabezpieczeniem kredytu samochodowego. Mowa tu np., o ustanowieniu zastawu rejestrowego, zarejestrowanie samochodu z współwłaścicielem, którym jest bank, a także przepisanie praw do Policy AC na rzecz banku, w którym zaciągnęliśmy kredyt samochodowy. Jest to rzeczywiście sprawa, która wymaga wiele czasu, ale czego się nie robi, aby mieć swój wymarzony samochód.

Chcielibyśmy również zaznaczyć, że wybór odpowiedniego kredytu samochodowego to sprawa indywidualna, która w głównej mierze zależy od naszych aktualnych możliwości finansowych, planów na przyszłość czy sytuacji rodzinnej. Jeśli zakupiony samochód chcemy mieć przez najbliższe lata w swoim posiadaniu warto rozważyć kwestię kredytu samochodowego. Niemniej jednak samochodu nie będziemy mogli sprzedać szybciej – dopiero w momencie całkowitej spłaty kredytu samochodowego. Dlatego zaciągnięcie tak sporego zobowiązania finansowego powinno być przemyślaną i dojrzałą decyzją, która nie pogrąży nas finansowo.

  • admin | 22, Kwi, 2020 |